משפחת צחי-עוזיאל שולחת רשמים והמלצות מהטיול הגדול בפורטוגל: ,

בכל קיץ אנחנו נוסעים לשבועיים או יותר לחול. הפעם היעד הנבחר -פורטוגל.
הורים, עמרי בן 11 ויעל בת 9.5.
זוהי הפעם השנייה בה תכננו את החופשה שלנו בעזרתה האדיבה של נטע.
שוב היא תויגה כאחת החופשות הטובות שהיו לנו!

החופשה כללה ערים, כפרים, שמורות טבע, נהרות, ים תרבות והרבה הרבה מים עם אטרקציות של הטבע.

מזג האוויר היה יוצא מן הכלל. גם בימים חמים שעות הבוקר נעימות והערב אפילו קריר למדיי.

התחלנו בצפון, בפורטו עיר נחמדה, נעימה לשיטוט ברחובות ולגדת הנהר.מרגע שיצאנו מדירתנו לא שבנו עד רדת החשכה.המשכנו צפונה, לשמורת טבע מקסימה ולטרק הנהדר עם ג'וזה בשבילי היער, על גדות הנחל והלגונות. אפילו דרכנו את רגלינו בספרד. כעת, הילדים הוסיפו ארץ נוספת למניין הארצות בהן ביקרו..

שמנו פעמינו דרומה לאזור העיר קויימברה. המלון שלנו כאן היה אחת מגולות הכותרת של מגורינו בפורטוגל.במחיר שווה לכל נפש ישראלית. גרנו במלון בכפר, שהוא למעשה אחוזת המשפחה, המתגוררת בו בפשטות רבה. משפחתו של מנואל בעלי המקום, מתגוררת בבית למעלה מ 300 שנים לערך. בחצר שולחן פינגפונג, בריכה מקסימה, גינה יפה, דשא, שולחנות חצר ליד כל דירה. הדירות והחדרים מעוצבים בריהוט עתיק , השייך למשפחה מזה שנים רבות. ארוחת הבוקר במלון אף היא טובה וטרייה במיוחד. לצד התפאורה הנהדרת הזאת מנהלים את המקום הזוג וכלתן באדיבות, חמימות ונכונות לסייע בכל דבר. אפילו את הכביסה שלנו הם ניאותו לכבס, שלא לדבר על הזמנת מקומות במסעדה באזור בעבורנו או משלוח פיצה עד פאתי הדירה.תענוג צרוף!

המשכנו דרומה ליומיים של תרבות: מנזר בטלייה המרשים, המראה המרהיב מהצוקים ,בחלקה העילי של נזרה , אובידוש וסינטרה – עיר הארמונות .

החבל הבא היה האלגרב – דרום פורטוגל ים ועוד ים. יותר נכון אוקיינוס.איזה גלים ואיזה אושר מילא את הילדים והאמת שגם אותי .

נותרו לנו שני לילות אחרונים וקינחנו עימם בליסבון. הופתענו מיופייה. בתים ובניינים מכוסי אריחי האזולזוש. שפע של ככרות רחבות, עיר של גבעות של מטה ומעלה, תרבות והיסטוריה ושפע של מסעדות וחנויות מאפים טובים. ולא יקר כלל. תענוג.

אשר למדריכים ולאנשים הפורטוגלים עימם היה לנו קשר, אלו היו מאוד מסודרים ויודעים את העבודה. הכל מתקתק בנעימות, באדיבות ובדייקנות של מי שיודעים את העבודה שלהם. חשנו בטוחים לחלוטין.העם הפורטוגזי נעים, אדיב, נחמד ומסביר פנים.

נרצה לשוב אליה, כי ש עוד כל כך הרבה מה לראות!

תודה לך נטע על התכנון המוקפד , המאוזן והמלא כל טוב !פנינו כבר לקיץ הבא, הילדים כבר שואלים לאן?

ולסיכום מספר מילים חמות:

" תודה לך נטע על התכנון המוקפד , המאוזן והמלא כל טוב "

מזמינה אתכם להישאר איתי בקשר

אני מטיילת וחוקרת את פורטוגל עבור משפחות מעל 10 שנים
ואשמח לעזור גם לכם לטייל ולהתאהב בה!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק "פורטוגל עם ילדים ונוער "

משפחות ממליצות על טיולים בפורטוגל

 • משפחתה של קרן אלחדד עושה את פורטוגל מצפון לדרום

  טיול כל כך מגוון שהניב גיבוש וחוויות ! החל משמורת הטבע פנדה-ג'רש בצפון, טיול קניונינג בנחל , קייאקים , סדנת אפייה כמו פעם , פורטו וליסבון ולבסוף חופי הים הנפלאים של האלגרב . מה צריך יותר ?

  קרא עוד
 • המשפחה של עידו מטיילת בפורטוגל באקשן ובנינוחות

  משפחת צדיקריו חרשה את פורטוגל , רשמה ותיעדה את הטיול בצורה כל כך מיוחדת ומרתקת ! מוזמנים להציץ בפוסט הסיכום ובכמה תמונות משגעות :

  קרא עוד
 • הפרגון של מירי מפורטוגל

  מירי ומשפחתה חובבי טבע גדולים ולכן הטיול התרכז בשתי שמורות הטבע הגדולות של פורטוגל: פנדה-ג'רש וסרה דה אשטרלה . תמונות נהדרות וצלמים מוכשרים במיוחד !

  קרא עוד