איסלנד הנהדרת, ארץ הקרח והאש
נראה לי כי כל המשפטים והסופרלטיבים לא יספיקו לתאר את יופיה, ייחודה והחויה החד פעמית והבלתי נשכחת שמעניקה הארץ הזו למבקרים בה.איסלנד היא אחד המקומות הבודדים שבה ניתן למצוא טבע מגוון ועשיר במיוחד על שטח קטן יחסית: הרי געש פעילים, קרחונים ולגונות כחולות, מדבריות קרים, גייזרים, נהרות, מפלים, נביעות מיים חמים ואנשים אוהבי טבע, אמיתיים וחביבים להפליא.בקיצור, לונה פארק גדול ומפואר של הטבע ! 
איסלנד מתאימה לטיול עם ילדים הרפתקנים, סקרנים ונמרצים מגיל שבע ומעלה. איסלנד נהדרת לטיולי בר מצווה הרפתקניים וחובבי הטבע באשר הם.
העונה המומלצת מתחילה ביוני ומסתיימת לקראת סוף אוגוסט. הטיסות מישראל אינן ישירות אך ניתן להגיע בקלות עם קונקשן טוב באמסטרדם, לונדון, פרנקפורט וכיוב.
עיקר העלות של הטיול נובעת ממחיר שכירת הרכב, במידה ותעדיפו ג'יפ (כדאי מאד) וממחיר הטיסה. הלינה , הארוחות והטיולים עצמם אינם יקרים. המסלול המומלץ הוא לאורך הכביש הטבעתי הסובב את האי. פרק הזמן המומלץ הוא שבועיים , אך גם בעשרה ימים ניתן לתכנן טיול יפה ומרתק.

מקומות מומלצים לטיול עם ילדים באיסלנד-רייקיאויק. הטיול חייב להתחיל ולהסתיים שם אז כדאי לנצל את השהות בעיר החביבה והנעימה הזו בסוף ליום של מנוחה , קניות, ואוכל משובח. אנחנו אהבנו את החנות North 66 שמרכזת בגדי טיולים הכי יפים ונוחים שיש.לא לפספס בשום פנים ואופן ביקור ב Blue Lagoon, מרחצאות המיים החמים, ליד תחנת הכח בגרינדאוויק שליד רייקיאויק.

הסיורים הפופולאריים יוצאים מרייקיאוויק ל" משולש הזהב " האיסלנדי :
לנקודת המפגש של הלוחות הטקטוניים בת'ינגווליר, למפל המיים גולפוס ולגייזיר (הגייזר, מילה שמקורה בעצם איסלנדי). הסיור יפה ומעניין ובמיוחד הגייזר השובב , המתפרץ כל כמה דקות וסוחט אנחות קריאה והתפעלות , אך זהו לא שיא הטיול, אלא רק הפתיח שלו.
שתי שמורות הטבע לנדמנלאוגר ולאקי היו מאד מרשימות ומיוחדות בנוף ובגאולוגיה וקרבו אותנו למעבה האדמה. באיסלאנד קרום כדור הארץ דקיק ביותר ומגיע לעיתים לשני ק"מ בלבד. הילדים מקבלים כאן שיעור בגיאולוגיה ששום בית ספר לא יכול לתת !

תמונות משגעות ומספר מילים חמות:

"נטע, מרגע שראיתי את המלצה שלך על איסלנד בניוזלטר נדלקתי. אחרי "דיון" משפחתי קצר החלטנו שאנחנו יוצאים ל"לונה פארק של הטבע" כפי שהגדרת. הטיול היה מקסים. חזרנו אחרי שבועיים מלאים ונפלאים והרבה בזכות הארגון והיחס האישי שלך. תודה רבה על הרעיון, הארגון והמימוש של ההרפתקה הנפלאה שהייתה לנו.
המון תודהמשפחת שוננפלד""

ההרפתקאות לילדים רבות מספור : טיול במזחלת כלבים על הקרחון, טיול באופנועי שלג, שייט ליוייתנים, חציית נהרות וההרפתקה המיוחדת מכל-טיול עם מדריך על קרחון הואטניוקול וקורס טיפוס מזורז על הקרח !

 הציצו כאן, לקבלת מידע על מקומות לינה מיוחדים ומעוררי השראה באיסלנד.

יודעים מהי העונה הבוערת לתכנון והזמנת טיולים לאיסלנד ?
חשוב מאד לתכנן טיול לאיסלנד כבר בינואר,פברואר, שכן הארץ קטנה ומקומות הלינה ומספר הרכבים מוגבל יחסית לכמות המבקרים ההולכת וגדלה ולעונת הטיול הקצרה. נשמח לתכנן עבורכם את הטיול ולתרום לחוויה המשפחתית שלכם !
במסגרת תכנון טיול משפחתי לאיסלנד נכין לכם אפשרויות למסלולי טיול שיתאימו לבני המשפחה, נציע ונזמין לכם מקומות לינה, נארגן עבורכם רכב 4*4 או רגיל, בהתאם למסלול, ונכין תיק ובו אינפורמציה מעניינת, רעיונות לאטרקציות וחוויות לטיול המשפחתי.

מזמינה אתכם להישאר איתי בקשר

אני מטיילת וחוקרת את איסלנד עבור משפחות מעל 12 שנה
ואשמח לעזור גם לכם לטייל ולהתאהב בה!

מאמרים והמלצות לטיולים באיסלנד

  • איסלנד - מקומות לינה מומלצים

    אחת ההפתעות הכי גדולות באיסלנד היא מקומות הלינה! לא זכור לי אף טיול שבו התענגנו כל כך על מקומות הלינה. כולם יפים, נקיים, נוחים ונמצאים במיקומים מעוררי השראה מאין כמותם.

    קרא עוד